Preskočiť na obsah

Beh vo Vrbove? Kam si ísť zabehať?

Beh je súčasťou života väčšiny mestských tvorov. Ak ku ním patríte tiež, mám tu tip na bežecký okruh v dĺžke 10 km. Nečakajte super povrch na behanie, pôjdeme po zlom a ešte horšom povrchu 😉 odporúčam preto pevnejšie topánky, ale sám tam behávam v bežných topánkach na bežanie – u mňa tzv. „bežečky“ a dá sa to.

Situáciu dokáže zmeniť dážď, vtedy sa môžete zabaviť viac, ako bežne. Keď som tam bežal minule po daždi okolo rybníka, nevedel som, či kvákajú kačice, alebo sú to moje topánky 🙂 dokonca som musel prebrodiť malý potok s rákosím – niečo ako gladiátor vo filme, len trochu iné…

Každopádne – zbehnite dole ulicou a zabočte doprava. Následne treba ísť doľava, kde už vás bude čakať značka so zákazom vjazdu. A začíname najhorším úsekom – štrk, mláky, blato. Potom sa to vylepší. Komentovať cestu veľmi netreba, viac vám povedia fotografie. Cestu si prípadne stiahnite do hodiniek… GPX súbor.

Čaká nás pekný okruh, vrátane slušného stúpania – stúpa sa asi 1 km. Pokiaľ pozriete fotky, stúpanie začína pri rade topoľov hore na kopec. Tomu sa ale dokážete vyhnúť a po rovnakej ceste sa vrátiť. Prípadne môžete ďalej bežať smerom do Kežmarku, kde je ešte jeden rybník a vrátiť sa odtiaľ. Aj tak máte priestor nabehať 10km, ale bude to viac po rovine. Keď sa trochu zorientujete, na poľných cestičkách dokážete okruh zmeniť / rozšíriť. Pohľad späť a Vrbovská kostolná veža, ktorú vidieť z diaľky to istí – viete kde ste. Tak šup šup – obuť bežečky a ideme!

Ako mestského bežca – kde sa beží po čomkoľvek, kde nie sú autá má tento domáci okruh vždy veľmi poteší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *