Preskočiť na obsah

Prechádzka okolo Vrbovských rybníkov

Z Kupeľskej ulice môžeme zamieriť aj opačným smerom – smerom na kúpalisko. Cesta povedie po pokojnej Kupeľskej, resp. Huncovskej ulici až do centra obce. Tam je treba prejsť smerom k spodnej bráne termálneho kúpaliska a popri kúpalisku prejsť trochu po poľnej ceste k jeho vrchnej bráne. Tam vás už bude čakať vydlaždená cestička kúpaliska. Ďalej, okolo rybníkov vedie stará, ale na prechádzku či bicykel, stále dobrá asfaltová cestička. Prešiel som túto cestičku už hádam tisíc krát, dnes som bol príjemne prekvapený. Rybárom už vytvorili miesto aj na druhom rybníku, kde im pripravili dokonca aj takto štýlové latríny 🙂

Samozrejme sme ich hneď použili. Krásne stromy a rybníky, s rybami pripravenými pre pokojne čakajúcich rybárov prinášajú chýbajúci pokoj. Cestičku som si naozaj užíval. Asfaltová cestička končí pri treťom – chovnom rybníku a po tejto istej ceste sa vraciame naspäť. Pozorujeme dvoch rybárov, ktorí vyťahujú niečo z vody, kým prechádzame okolo nich. Vďaka za teleobjektív, z diaľky som ich ešte odfotil, ako sa sami fotia s úlovkom – pozrite na nich, vôbec nie zlý – vyzerá ako riadne veľký kapor!
Cestou ďalej prechádzame aj okolo novovybudovaného detského ihriska vo Vrbove. To bolo vybudované ešte v roku 2014, doposiaľ som ho ale nevidel. Je tam niekoľko hojdačiek a atrakcií pre deti, kde ich na hodinu-dve určite zabavíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *