Preskočiť na obsah

Termálne kúpalisko vo Vrbov

Termálne kúpalisko vo Vrbove sa v priebehu roka 2009 zrekonštruovalo. Kúpalisko teraz nesie nový názov „Thermal Park Vrbov“. V areáli je momentálne 10 bazénov, z toho sú štyri detské. Teplota vody je v najstudenších bazénoch 26 stupňov a v tých najteplejších až 38 stupňov celzia. Úplne prerobený je vstup kúpaliska, ktorý sa nachádza v jedno strede, veľká vstupná budova tvorí zároveň na jednom poschodí vstup do bazénov, vyššie sú lehátka s detským bazénom lienka, zároveň šatne, sprchy a na najvyššom poschodí je reštaurácia.

Vstupuje sa teda do bazénov z teplej budovy, čo je výhoda najmä v čase, keď je zima. Tí, ktorí chcú môžu ostať aj vnútri, no väčšina bude určite pokračovať von, kde postupne ponorení vo vode môžu prechádzať do ďalších bazénov. Postupne prejdete výplavovým bazénom cez krytý prechod do bazéna Motýľ, odkiaľ sa dá ešte prejť (ale už po suchom) do plaveckého bazéna susediaceho s ešte jedným teplým sedacím bazénom.

Rekonštrukcia Termal parku vo Vrbove je naozaj vydarená a určite budete príjemne prekvapení!

Počas letnej sezóny bolo už kúpalisko rozdelené do zón, tak, ako na iných kúpaliskách, avšak teraz, mimo sezóny je zóna jednotná a nesie názov „Thermal“. V tejto zóne sú sprístupnené len niektoré bazény, teda: sedací bazén č.1 Motýľ, výplavový bazén, detský bazén Lienka ,sedací bazén č.2, plavecký bazén, chýbajú len bazén, kde je tobogán v spodnej časti a vedľa neho umiestnený detský bazén, v prevádzke mimo sezóny taktiež nie sú ani dva detské bazény ležiace v blízkosti plaveckého bazéna. Napriek tomu, miesta na vykúpanie sa býva aj mimo sezóny dosť.

Že voda je naozaj liečivá potvrdili viaceré rozbory, pomáha na reumatizmus a pohybové ústrojenstvo, ale aj na poinfarktové stavy a podobne. V ostatných bazénoch je voda chladnejšia, ale rozhodne sa nemusíte báť, že by ste vo vode mrzli. K dispozícii je ďalší bazén veľkosti ako plavecký bazén, no jeho hĺbka je menšia, dospelý človek a väčšie deti v ňom môžu chodiť po dne. Rád by som mu dal nejaký oficiálny názov, ale poznám len jeden „laminátka“, to preto, lebo jeho boky a dno je chránené laminátovými platňami. Ak sa máte chuť blázniť vo vode, či už s deťmi, alebo s ostatnými kúpajúcimi, myslím, že najviac času strávite práve v „laminátke“.

Zabudnite na termálne kúpalisko vo Vrbove, ako ste ho poznali doteraz, počas 25 rokov, konečne sme sa dočkali rekonštrukcie, pozrite si našu fotogalériu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *