Preskočiť na obsah

Chodník v korunách stromov

Ubytovanie Žltý dom

v obci Vrbov ponúka mnoho výletov v blízkom okolí. Už vo Vrbove môžete statočne bicyklovať, či predchádzať sa po okolí. Na tento výlet s deťmi pôjdete autom trochu ďalej – je to 28 km. Ale – bude stáť za to. Chodník korunami stromov v Bachledovej doline rozhodne odporúčame.

Bachledova dolina sa nachádza na pomedzí Belianskych Tatier a Magury. Najnámejším miestom je Ždiar a práve tam budeme smerovať. Ozaj, je to krásne miesto. Tým smerom vedie priamo z obce Vrbov aj cyklotrasa. Nie však úplne – iba do Tatranskej kotliny, aj keď, vyzerá to, že ju budujú ďalej a malo by sa časom dať dostať až do Bachledovej doliny. Syn tam bol neraz bicyklom. Jeden z výletov má zdokumentovaný na svojom blogu.

Doprava a parkovanie

Tentokrát sme sa do Bachledky vybrali s našimi vnučkami, ktoré medzitým podrástli. Parkovacích plôch bolo neúrekom. Parkovné 3,-eurá sme zaplatili v automate. Sedačkovú lanovku nahradila lanovka s kabínkami pre 10 osôb tzv. Gondola Bachledka. Rodinná vstupenka 2 x dospelý a 2 x dieťa na chodník korunami stromov + obojsmerná jazda lanovkou nás vyšla na 63,- eur. Pri týchto cenách si stále povieme – že Vrbov má lacné ubytovanie… Platiť sa dalo hotovosťou alebo kartou.

Gondola Bachledka – vyvezie vás tam a späť

Chodník v korunách stromov

Vystúpili sme pár metrov od vstupu na chodník. Chodník je majestátna drevená konštrukcia zasadená do lesov Pieninského národného parku. Je dlhý okolo 600 metrov. Je opatrený pomerne vysokým zábradlím a po bokoch aj ochrannou sieťkou, takže detičky tam môžu samostatne pobehovať. Lemujú ho edukačné zastávky o faune a flóre tunajších lesov, balančné prvky a rôzne hry.

Vyhliadková veža a tobogán

chodník korunami stromov je zakončený vyhliadkovou drevenou vežou. Celkom na vrchole veže je panoramatická terasa s pochôdznou sieťou. Okolo vyhliadkovej veže sa vinie suchý tobogán, ktorým sa dá skrátiť cesta nadol. Je to poriadny adrenalín, cena je 3,- eurá za jazdu. Deti sa môžu spustiť tobogánom, iba ak majú výšku nad 120 cm.

Chodník v korunách stromov v Bachledovej doline
Majestátny pohľad na Belanské Tatry a Zamagurie
Pochôdzna sieť – pohľad do 37 metrovej hĺbky nie je každému príjemný
Edukačné panely o faune a flóre tunajších lesov

My sme sa nespustili, radšej sme pozorovali ostatných a rátali sekundy, pokiaľ ich kovová trubica vypľula na denné svetlo.

Stravovanie – reštaurácia

Najedli sme sa v reštaurácii Panoráma. Jedlo bolo dobré a ceny primerané.

Zdá sa, že nám chutilo, nálada je dobrá, taniere sú prázdne…
A niekto by si od radosti, že má plný žalúdok aj zaspieval:)

Dobrodružné detské ihrisko

Neďaleko chodníka sme objavili novú atrakciu Kráľovstvo lesa – dobrodružné detské ihrisko uprostred lesa. Rodinná vstupenka stála 22,- eur/2 hodiny. Čo? Toto nebude lacné… 😀

Úžasné ihrisko pre malých aj veľkých na ploche pol hektára. Má veľa prírodných zábavných aj edukačných interaktívnych prvkov a množstvo atrakcií – megatrampolínu, viacúrovňový lanový park, baranidlo…Naozaj si v prvom momente neviete vybrať. Všetky sú top. A keďže je ich tak veľa, najlepšie je postupovať od jednotky, aby ste nič neprehliadli.

Lanová dráha
Megatrampolína
Mapka Kráľovstva lesa – aby ste nič neprehliadli
Baranidlo – zábava pre malých aj veľkých

Domov sme sa vracali podvečer. Boli by sme ostali aj dlhšie. To by sme ale nestihli poslednú lanovku.

Príjemný a nenáročný výlet sa končí

Tak a už sa len vrátiť naspäť na ubytovanie Žltý dom – smer Vrbov. Dáme ešte dnes kúpalisko? 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *